מתיחת צוואר

מתיחת צוואר

מתיחת צוואר נדרשת מכיוון שעם הגיל עור הפנים שלנו נכנע לכוח המשיכה ולהזדקנות הטבעית של העור והשרירים הולכים וצונחים.

סביב גיל 45 – 50 עור הפנים עדיין מתוח יחסית, אבל הצוואר עלול לצבור עודפי עור או עודפי שומן באיזור הסנטר, נסיגת קו הלסת וטשטושה וקמטוטים שונים בצוואר כתוצאה מכך, ייראה האדם מבוגר יותר מכפי גילו. ברוב המקרים הסיבות העיקריות למראה לא אסתטי של הצוואר הן הצטברות של שומן באיזור והיווצרות קמטים בצוואר. כאשר משמינים גם באיזור הצוואר מצטבר שומן שיותר קפלים וקמטים והפנים מקבלות מראה מבוגר וכבד. 

 

מהו ניתוח מתיחת צוואר?

מתיחת צוואר הינו ניתוח המהווה חלק מניתוח מתיחת פנים אך במיקרים מסוימים כאשר השינויים בצוואר קשים מאלו שבפנים ניתן לבצעו כניתוח נפרד ואת רענון הפנים ניתן לבצע באמצעות הזרקות בוטוקס ומילוי.

מתיחת צוואר  ניתן לבצע בהרדמה מקומית או טשטוש אך מאחר והיום הרדמה כללית בטוחה יותר, מרבית הניתוחים מבוצעים בהרדמה כללית.

ניתוח מתיחת צוואר הוא קצר וקל יותר מניתוח מתיחת פנים מלאה. ובאינדיקציות מתאימות גורם להצערת המראה במהירות, ובקלות יחסית.

מתיחת הצוואר מתאפשרת תוך ימי החלמה ספורים וניתן לראות שיפור מדהים של מראה עור הפנים והצוואר. ניתן לשלב את הניתוח עם מתיחת פנים.

כיצד מתבצעת מתיחת צוואר והאם אפשרי ללא ניתוח?

תהליך מתיחת צוואר הוא תהליך ניתוחי עדין שמתאים למי שצריך הצערה של קו הצוואר, ושיש לו קפלי עור משמעותיים, רפיון שרירים בצוואר הגורמים להופעת ״מיתרים״ לעיתים יש מסיבה גנטית בעיקר עודף שומן מתחת לסנטר.

בניתוח מתיחת צוואר מסירים קודם כל את השומן המיותר ואת רקמות הצוואר. רק לרחק  שהשומן העודפי הוסר, מתבצע תהליך הידוק השרירים.

ישנן כמה טכניקות אפשריות לניתוח מתיחת צוואר, והמנתח מחליט על פי המאפיינים השונים של המטופל מה הכי נכון ומתאים לו.

הניתוח מתבצע על ידי הרמת קפלי העור השונים, בצורה עדינה וטבעית, אל הקו שמאחורי האוזניים – קו האפרכסת. בקו זה נעשה חתך עדין ודרכו מורם העור.

אך לעיתים יש להוסיף חתך מתחת לסנטר. כך הצלקת עדינה ומוסתרת, ולא רואים את סימני הניתוח. על ידי טכניקה זו מתקבל מראה עדין טבעי וצעיר של הצוואר.

ביום הטיפול עצמו, יסומנו המקומות בהם יערכו החתכים, ואת המקומות מהם ישאב השומן. מדובר חתכים עדינים, שנתפרים בתפרים עדינים, בעזרת חוטים מיוחדים, כל זאת על מנת למנוע הצטלקות של העור והחלמה יפה וחלקה של הרקמה.

מתיחת צוואר בשילוב הזרקת שומן

כדי להתאים לך את התהליך הטיפולי המתאים והנכון ביותר עבורך, הדבר הראשון הוא פגישת ייעוץ ואבחון במרפאה שלנו. במהלך הפגישה הראשונה עם הרופא המומחה. הוא יבחן את הבעיה ממנה ולפי זה יתאים את דרך הטיפול הדרושה.

במקרה של מתיחת צוואר המנתח יימתח את העור אל כיוון האפרכסת, כך שהמראה המתקבל יהיה טבעי ככל שניתן. אם צריך לשאוב את השומן ולעצב את קו הלסת, יעצב הרופא המומחה את קו הלסת, למראה צעיר וטבעי.

מאחר וניתוח מתיחת צוואר לא נותן מענה לחלק התחתון של הצוואר באזור המחשוף נמבצעים הזרקת שומן. בהליך של מתיחת צוואר כמו כל הליך קוסמטי אחרי, חשוב ללכת אל מנתח פלסטי מומחה, עם ניסיון ותעודות רלוונטיות, וותק בתחום.

מתיחת צוואר ללא צלקות –  Micro Invasive Surgery

ישנה טכניקה ניתוחית חדשה בניתוח מתיחת הצוואר שבעזרתה המטופל נשאר ללא סימנים באיזור המנותח.

טכניקה ניתוחית זאת נקראת Micro Invasive Surgery. במה הטכניקה הזאת שונה מטכניקות אחרות?

בטכניקות אחרות החיתוך נעשה בחלק האחורי של האוזן ומאחוריו. בטכניקה החדשה הזאת החתך מתבצע בצורה מעגלית סביב התנוך כאשר אוספים את העור בחלק האחורי של האוזן לתוך התחך העגול שמזכיר צורה של בננה.

בטכניקה זאת שואבים את השומן מהאיזור של הפה, מהפימה הצווארית דרך חתכים וכך לא נשאר שום סימן. את השומן אפשר להזריק לחלקים אחרים בפנים למטרת עיצוב ופיסול הפנים.

היתרון בשיטה ניתוחית זו  זההוא, שאפשר לבצע אותו בהרדמה כללית או חלקית ותהליך ההחלמה הוא קצר.

כמה זמן ניתוח מתיחת צוואר מחזיק?

התוצאות של ניתוח מתיחת צוואר  מחזיקות מעמד עד 10 שנים ובהדרגה. עליכם לדעת שהליך מתיחת צוואר אומנם מחזיק שנים, אך עם הזמן העור עובר תהליך הזדקנות ואת זה הפעולה הכירורגית לא יכולה למנוע.

יש לקחת בחשבון מרכיבים שביכולתם להשפיע על מצב העור כגון, סוג העור והדי אן איי שלו, לכל סוג עור יש תהליך שונה, תפריט התזונה ואורח החיים, מצבי לחץ ועייפות, יכולים להשפיע על ההצלחה של תוצאות הניתוח.

תהליך החלמה מניתוח צוואר וסיכונים אפשריים

תהליך ההחלמה נמשך עד 20 יום. יש אפשרות להיווצרות של זיהום ולכן מומלץ לעקוב אחרי הטמפרטורה של הגוף וברגע שחום הגוף עולה יש ליידע את הרופא המנתח מפני שאיזור החיתוך יכול להזדהם ולהפריש מוגלה.

באופן כללי אין חשש שיווצרו סיבוכים מלבד שטפי דם או נפיחות. ואין גם חשש לסימנים או צלקות מכיוון שהצלקות מוסתרות מאחורי האוזן.

אם יש נפיחות כל שהיא או סימנים כחולים זה נמשך מספר ימים בלבד לאחר הניתוח, אין סיבה לחשוש.

ד"ר וינברג המומחה בתחום הרפואה האסתטית ישמח לייעץ לך כדי לקבוע את השיטה והטיפול המתאים לך ביותר, תוך התחשבות במצב הצוואר, בציפיות שלך ובתקציב העומד לרשותך.
אז אם את כבר חולמת הרבה זמן על מתיחת צוואר פני עכשיו למרפאות ד"ר וינברג כדי לקבוע פגישת ייעוץ שתספק לך את כל התשובות.

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784