ניתוח סנטר

ניתוח סנטר מטרתו הגדלה או הקטנה של הסנטר. לעיתים משלבים את הניתוח עם ניתוח אף. ניתוח סנטר מטרתו היא, להשגת הרמוניה טובה יותר, מכיוון שהסנטר הוא איבר חשוב בעיצוב הפרופיל של הפנים. לסנטר יש קשר לאף ולמצח בעיצוב ההרמוניה של הפרופיל האנושי.

יש לציין שלבעלי אף ארוך ובולט יש רושם שהסנטר קטן, אך כשבניתוח אף מקטינים אותו והוא משמעותית בולט פחות גם הסנטר נראה טוב יותר וזה מספיק לקבלת הרמוניה מושלמת של הפרופיל, לא בכל ניתוח אף יש צורך לגעת בסנטר.

ניתוח סנטר כפתרון אסתטי

ניתוח אסתטי מטרתו היא לפתור בעיה אסתטית עם הסנטר אשר באה לידי ביטוי בסנטר בולט או סנטר שלא מתאזן עם שאר חלקי הפנים.

במקרה כזה קיימת הופצייה לעשות ניתוח מתיחת סנטר שאפשר לשלב עם ניתוחים פלסטיים אחרים במידת הצורך. ניתוח לעיצוב הסנטר הוא לא ניתוח פופלרי כמו ניתוח להגדלת החזה אך עדיין מספיק פופולרי. לא מעט אנשים בוחרים לעבור את הניתוח הזה כאשר הם משלבים אותו עם ניתוחים פלסטיים אחרים לעיצוב הפנים, כמו ניתוח אף לדוגמה, כי אז המבנה של הסנטר צריך להתאים למבנה של האף החדש.

מהו סנטר מחוק?

סנטר מחוק הוא סנטר שנסוג לאחור ונוטה כלפי מטה. סנטר עם מבנה כזה מעניק לאף מראה גדול ומגושם. האף והסנטר הם שני איברים שמתחברים יחדיו ומשפיעים אחד על השני, הם מחדדים את המסגרת של הפנים ולסנטר יש את היכולת להשפיע על המראה הכללי של הפנים. כאשר מעצבים את הסנטר מעצבים למעשה את קו הלסת ומכיוון ששניהם משפיעים על הפרופיל הכללי של הפנים.

ניתוח סנטר לעיצוב סנטר מחוק

בניתוח פלסטי לעיצוב הסנטר ביכולתינו לעצב סנטר מחוק על ידי הגדלה והרחבת הנפח של הסנטר ואת זה ניתן לעשות על ידי מספר שיטות:

  • קידום עצם הסנטר – ניתוח שבו דרך חתך ברירית של השפה התחתונה אנו חושפים את עצם הסנטר תוך שמירה על העצבים הנמצאים באזור, חותכים את הסנטר מעצם הלסת התחתונה מקדמים אותו ומקבעים אותו במיקומו החדש באמצעות פלטות וברגים. ניתוח סנטר בו אנחנו פותרים את הבעיה האנטומית של הסנטר המחוק בדומה לניתוח אף ללא גופים זרים. ניתוח מורכב יותר לא כל המנתחים הפלסטיים עושים פרוצדורה ניתוחית זו.
  • השתלת סיליקון קשה לא ג׳ל – דרך חתך ברירית של השפה התחתונה או דרך חתך בעור מתחת לסנטר יוצרים חלל מעל עצם הסנטר, תוך שמירה על שלמות העצבים העוברים באזור, בגודל שתל הסיליקון הנבחר (ישנם שתלים זמינים מעוצבים לצורת הסנטר בגדלים שונים), מכניסים את השתל הנבחר למטרה זו מקבעים אותו במקום המתאים. ניתוח יחסית פשוט אך כמו בכל מיקרה של שימוש בגופים זרים יש במיקצת יותר זיהומים, השתל יכול לזוז בטראומה קטנה לפיכך פחות מומלץ בגברים ועם השנים ישנה שחיקה של עצם הסנטר. ניתוח מקובל ושכיח.
  • השתלת שומן – שומן נשאב באזורי גוף אחרים, מפרידים את תאי השומן מהנוזלים סביב בטכניקות שונות ומזריקים לאזור הסנטר. יש לזכור שבמקרה זה אנו מתקנים בעיה של רקמה גרמית קשה באמצעות רקמה שומנית רכה. לכן יש לבחור בטכניקה זו לחסרים קטנים שאלה מרבית המיקרים, תוצאות יפות לעיתים לא נקלט השומן בכמות הרצויה ויש צורך לחזור על הפעולה להערכתי הפכה לפעולה המקובלת ביותר.

ניתוח סנטר בולט

ניתוח הקטנת סנטר דומה לפרוצדורה של חיתוך והזזה קדימה של הסנטר אלא שכאן לאחר חשיפת הסנטר דרך חתך ברירית של השפה התחתונה או דרך חתך בעור מתחת לסנטר חושפים את העצם תוך שמירה על שלמות העצבים העוברים באזור. חותכים את החלק הבולט או משייפים אותו לגודל הרצוי. הסוגים השונים של ניתוחי סנטר למיניהם הם כולם ניתוחים פלסטיים שנערכים תחת הרדמה כללית ולכן תמיד יש חשש לסיבוכים. בניתוח סנטר המנתח נוגע ברקמת העצם ויש מצבים שיש צורך בהשתלת עצם ופעולות האלה הן פעולות כירורגיות שיכולות להוביל לסיבוכים שונים כמו זיהום, דימום או עיוות.

השתלת סיליקון בסנטר

ניתוח סנטר שבו מתבצעת הפעולה הכירורגית של השתל סיליקון יכולה לגרום לסיבוכים שונים כמו למשל זיהום בפה או בשתל עצמו או חוסר תחושה, השתל יכול לזוז או עודפי עור שיכולים להתפתח באיזור הצוור או מתחת לפה. הזרקה של חומרי סיליקון בפנים יכולה להוביך לסיבוכים כמו שטפי דם או זיהומים גם בהזרקה של שומן יש סיכונים, שומן הוא חומר שצריך לעצב ואי אפשר כל כך לשלוח במבנה שלו ולכן יכול להיווצר מצב של חוסר סימטריה.

ניתוח מתיחת סנטר – סיכונים שיש לקחת בחשבון

לאחר הניתוח, המטופלים עלולים לחוש בנפיחות ומעט חבורות על הסנטר שיכולים להימשך כמספר שבועות. עם זאת, מדובר בתופעות לוואי צפויות, אשר ברוב המקרים יעברו מעצמן.

כאשר מדובר בסיכונים מעט יותר ספציפיים, ניתוח מתיחת סנטר עשוי לגרום לנדידת השתלים, תחושת נימול באזור השפה והסנטר וחריגה מקווי המתאר שנקבעו מראש.

על מנת למזער ככל הניתן את הסיכונים, יש לוודא מראש שהמנתח שבחרתם הוא מנתח מיומן ומומחה, המודע לכל הטכניקות הכירורגיות האפשריות ושומר על למידה מתמשכת של התחום.

בנוסף, מצד המטופל, עליו לחשוף את כל המידע הרלוונטי שהמנתח יבקש ממנו על בריאותו, תרופותיו והרגליו, על מנת שהמנתח יידע לנקוט באמצעים הטובים ביותר כדי למזער את הסיכון.

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784