שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן – מהו?

ניתוח של שאיבת השומן הינו הליך ניתוחי קוסמטי המבוצע על ידי מומחה לכירורגיה פלסטית ומטרתו איזון הפיזור השומני בגוף ועיצובו מחדש. הטיפול מתאים לאנשים עם מודעות גבוהה והסובלים מהצטברות שומנים באזורים מסוימים בצורה לא פרופורציונלית לאזורי הגוף האחרים. שאיבת שומן יכולה לשפר במידה ניכרת את המצב האסתטי שלכם. אם תבחרו לעבור את ההליך תוכלו להיווכח כי תחושו שינוי אמיתי במראה החיצוני שלכם ולא יפסיקו לתת לכם מחמאות על כך. חשוב לדעת שכדי להגיע לתוצאה טובה של שאיבת שומן, העור מעל האזור הנשאב צריך להיות באיכות מתאימה. אלסטי יותר, עדיף בגיל צעיר, ללא סיפור של שינויי משקל. ניתוח זה כפרוצדורה יחידה, מטרתו עיצוב הגוף לפציינטים שהפיזור השומני שלהם גנטית בעייתי.

שאיבת שומן

מכונת שאיבת השומן

השאיבה נעשית באמצעות מכונה היוצרת ואקום, קיימת טכניקה דומה עם מכונת שאיבה, שבנוסף שולחת גלי אולטרה סאונד להמסת השומן. ישנן מכונות נוספות, המקלות על פעולת השאיבה והכנת השומן להשתלה, אך בסופו של יום התוצאות זהות.

לא מומלץ לשאוב כמות גדולה יותר מ 6 ליטרים שומן. כאשר אזורי השאיבה קטנים ניתן לבצע בהרדמה מקומי וכאשר אזורי השאיבה נרחבים יותר, נהוג לבצע בהרדמה כללית או אזורית. שאיבת שומן היא תהליך שבו שואבים חלק משומני הגוף, במקומות שבהם מצטברים השומנים באופן לא אסטטי ובאופן שאינו נעלם גם לאחר דיאטה, התעמלות וכדומה.

שלבי הניתוח

 • מסמנים על גוף המטופל או המטופלת את האזורים לשאיבה.
 • מזריקים כמות גדולה של נוזל פיזיולוגי עם חומרי הרדמה מקומית תרופה לכיווץ כלי הדם ביחס של 1:1.5 לאזורים המסומנים מה שנקרא WET TECHNIQUE.
 • במהלך הניתוח עושים מס' פתחים קטנים, המאפשרים החדרה של קנולות בקוטר של 3-4 מ"מ. בכל אזור נשאב צריך להיעשות לפחות משני כיוונים כדי להגיע לשאיבה אחידה.

החלמה מהניתוח שאיבת שומן

המטופלים יוצאים מהניתוח עם חגורות תומכות (מחוך), לאזורי השאיבה ומשאבות המזרימות את הדם בגפיים התחתונות למניעת תסחיפי ראות.

את חגורות הלחץ יש ללבוש במהלך השבועיים הראשונים לאחר ניתוח ברוב שעות היממה והשבועיים הבאים ביום בלבד. מטרת החגורה למנוע אגירה של נוזלים תת עוריים, בחלל שנוצר בין העור והשריר בעקבות השאיבה.

אזורי השאיבה בגוף יהיו נפוחים מאוד, וללא שינויים משמעותיים בהיקפים, הנפיחות תרד באופן הדרגתי, הירידה המשמעותית בהיקפים נצפית בין השבוע השישי לשלשה חודשים, אז מתקבלת התוצאה הסופית.

חשוב לזכור כי כאשר ניתוח שאיבת השומן נעשה יחד עם מתיחת עור, בין אם זה מתיחת בטן או במקום אחר בגוף, יש לתכנן שבוע חופשת מחלה, עד אז חוזרים בהדרגה לפעילות רגילה. חזרה לפעילות ספורטיבית מאומצת תתבצע בהדרגה כחודש לאחר הניתוח.

החשוב מכל – אחרי הניתוח יש לקום ולהסתובב ולדאוג ליישור הרגליים בעת ישיבה, וכמובן שתייה מרובה. במהלך תקופת ההחלמה מהניתוח חשוב לזכור שלא מומלץ להשאר במצב שכיבה ממושך וחשוב לחזור לשגרה ולהפעיל את הגוף באופן מתון וללא פעילות גופנית מאומצת.

חשוב להקפיד על שתיית מים, כדאי לדעת שאת השומן הנשאב ניתן להשתיל באזורים אחרים, לשיפור העיצוב של הגוף.

מה עושים עם השומן שנשאב?

הליך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן קל יחסית. צריך לקחת בחשבון שעד 6 שבועות יש אי שביעות רצון מהתוצאות, מאחר והירידה המשמעותית בהיקפים נצפית בין 6 שבועות ל 3 חודשים.

חשוב לדעת שהשומן הנשאב הוא חומר מילוי איכותי המכיל תאי גזע וניתן להשתמש בו להשלמת עיצוב הגוף, אם ע"י השתלתו באזורי העכוז להגדלתו או לחילופין להגדלת שדיים ו/או מילוי הפנים.

ניתוחי שאיבת שומן נפוצים

שאיבת שומן בזרועות

אצל אנשים רבים מצטברות שכבות של שומן בידיים, בעיקר בחלק העליון של הזרועות. קשה מאד לחטב את האזורים הללו בעזרת התעמלות ולכן הרבה אנשים מתייאשים מראש מן המראה המדולדל של הזרועות. אך אין צורך להתייאש. אצל ד"ר אבי וינברג תוכלו לבצע שאיבת שומן ומתיחת זרועות וליהנות מטיפול מהיר יחסית, שלאחריו הידיים ייראו חטובות ויפות.

שאיבת השומן בידיים מתבצעת בהרדמה מקומית. דרך צינור המוחדר אל היד נשאבים השומנים המיותרים ונוצר מראה של יד חטובה. ההתאוששות מן הניתוח קלה, אך ד"ר אבי וינברג ממליץ על מנוחה של יום או יומיים ועל הימנעות מפגיעה בידיים.

שאיבת שומן בזרועות

שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מהסנטר נועדה לטפל במראה של "סנטר כפול" שאינו אסתטי. עם ד"ר אבי וינברג תקבלו בקלות ובמהירות סנטר מחוטב ונאה! אצל אנשים רבים ישנה הצטברות של שומן באזור הסנטר והצוואר, אשר גורמת למראה של סנטר כפול. ניתן לפתור את הבעיה הזו, באמצעות תהליך של שאיבת שומן מהסנטר.

מדובר בניתוח בהרדמה מקומית, שבו מחדירים צינור מתחת לעור הסנטר ושואבים את השומן שהצטבר במקום. הניתוח שמהווה תהליך מורכב יחסית, אך ההחלמה ממנו קצרה ופשוטה, ולמעשה המטופל יכול לחזור לפעילות רגילה מייד לאחר הניתוח, אף כי מומלצת מנוחה של יום או יומיים. כאשר אתם עוברים, אתם יכולים להיות בטוחים שהתוצאה תהיה מושלמת, בדיוק כמו שקיוויתם.

שאיבת שומן בבטן

אצל הרבה אנשים מצטברים באזור הבטן עודפי שומן ועור, שאינם נעלמים באמצעות דיאטה או פעילות גופנית. התוצאה היא שגם אם הגוף רזה באופן כללי, מתקבלת תחושה של מראה לא אסתטי, בגלל שאריות שומן בבטן. אצל ד"ר אבי וינברג תוכלו לבצע שאיבה של שומן מהבטן בבטחה, להסיר את עודפי השומן ולקבל מראה חטוב!

שאיבת שומן בבטן היא תהליך שבו, תחת הרדמה ובאמצעות החדרה של צינורות אל מתחת לעור, שואבים שומן מחלקים שונים של הגוף, שבהם מצטבר שומן עודף.

ניתוח שאיבת שומן בבטן הוא הנפוץ ביותר משום שאצל מרבית האנשים זהו האזור העיקרי שבו מצטברים שומנים עודפים. חשוב לדעת כי שאיבת השומן מהבטן היא עניין מורכב אשר טומן בחובו גם סיכונים ולכן אסור לבצע תהליך שכזה במקום שאינו מסומך או מנוסה.

ד"ר אבי וינברג מאפשר לכם לעבור את הטיפול בקליניקה שלו, בביטחון ותוך נקיטת כל אמצעי הבטיחות, כדי שתוכלו להתחטב בהנאה וללא סיכונים מיותרים.

שאיבת שומן בבטן לא מרזה

חשוב לדעת, שתהליך של שאיבת שומן בבטן אינו תורם להרזיה, אלא רק לחיטוב. וזאת על אף העובדה שמדובר בשאיבה של חלק משומני הגוף.

הסיבה היא שכאשר הגוף מאבד כמויות של שומן באופן פתאומי, הוא דואג לפצות את עצמו. לכן לאחר הטיפול תיתכן עייפות רבה, רעב מוגבר וכדומה, מכיוון שהגוף דואג לצבור בחזרה את השומנים שאבד.

למרות זאת, ההליך אצל ד"ר וינברג תורמת לחיטוב של הגוף ולמראה החיצוני, אשר נעשה יפה יותר וחטוב יותר לאחר הטיפול, גם אם המשקל הכללי של הגוף לא ישתנה.

סוגי ניתוחי שאיבת שומן

ישנן שתי דרכים לבצע את ניתוח שאיבת השומן – באמצעות הרדמה כללית או בהרדמה מקומית. הניתוח בהרדמה כללית ניתוח אצל כירורג פלסטי שמבצע חתכים קטנים באזור השאיבה ושואב את תאי השומן בגוף בעזרת קנולה (סוג של צינור שאיבה). ניתוח שאיבת שומן בשיטת טומסנס נעשה בהליך של הרדמה מקומית, כאשר המנתח מחדיר מים פיזיקאליים המהולים, בין היתר, בחומרים המפרידים בין השומנים ואחר כך מתבצע תהליך השאיבה. השיטה החדישה בתחום שאיבת השומן היא שיטה בה מחדירים קנולה רוטטת המקלה על תהליך השאיבה.

חשוב לדעת לפני בחירת בניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן לא מעצבת את הגוף

כדי להוריד במשקל יש לשנות את אורח החיים והרגלי האכילה. ניתן להיעזר במרפאתנו לצורך הפעולות הנ"ל. כשמדובר בהשמנה מסכנת חיים MORBID OBESITY יש לפנות לניתוח קיצורי קיבה לסוגיהם BARIATRIC SURGERY.

לגבי אלה שמשנים את אורח חייהם, או עוברים ניתוח בריאטרי ומפחיתים משקל רב מגופם, שאיבת שומן אינה מספקת כדי לעצב את גופם מחדש. יש צורך בשילוב של שאיבה, הזרקות שומן, מתיחה וכריתת עודפי העור ומתיחת השרירים הרפויים.

שאיבת שומן לפיכך, בנוסף להיותה כלי לעיצוב הגוף ע"י הקטנת ההיקפים בריכוזי שומן באזורי גוף מסוימים, שאינם פרופורציונאליים לאזורי גוף אחרים, LIPODYSTROP. היא גם חלק מהליך העיצוב של ניתוחי גוף כמו מתיחת בטן, ירכיים, זרועות, הקטנת חזה, גניקומסטיה וכו'.

סיבוכים אפשריים בניתוח שאיבת שומן

סיבוכים ספציפיים לניתוח שאיבת שומן קורים לעיתים רחוקות ואי שביעות רצון היא נדירה ביותר. הסיבוכים שיכולים להופיע בכל הליך ניתוחי, בניתוח זה קרובים ל 0% והם:
 • דימום – בשאיבות נרחבות אנו צופים ירידה בהמוגלובין, המטופל בכדורי ברזל. דימום המצריך התערבות חוזרת לא קיים.
 • זיהום – הפציינטים מטופלים באנטיביוטיקה מניעתית, לעיתים נדירות ביותר מופיע זיהום המצריך מתן אנטיביוטיקה דרך הוריד.
 • הצטלקות – הצלקות בשאיבה קטנטנות וממוקמות באזורים שאינם מהווים בעיה.
 • אי סימטריה, לא מספיק, לא סדיר ואחיד- תמיד ניתן לתקן בפרוצדורה ניתוחית מתקנת.
 • איבוד תחושה סיבוך החולף עם הזמן.
 • תסחיף ריאתי המסוכן מכל הסיבוכים, אשר ניתן למניעה, נדיר ביותר. לצורך מניעתו, ישנן משאבות המזרימות את הדם במהלך ובתקופה הראשונה לאחר הניתוח. לעיתים יש צורך במתן מדללי דם.

ניתוח שאיבת שומן הינו ניתוח שמטרתו עיצוב הגוף ולא הורדה במשקל. כאשר הפציינטים עוברים בדיקה והתאמת ציפיות יסודית שביעות הרצון מהפעולה מצוינת והסיבוכים מינימאליים.

שאיבת שומן לתזונה נכונה

"למעשה ניתוח לשאיבת שומן הוא שם קצת מטעה", מסביר ד"ר אבי וינברג, מנתח פלסטי מומחה. "בפועל צריך לראות את זה כניתוח עיצוב הגוף לאחר תהליך הרזיה, שנועד להסיר עודפי שומן קלים באזורים מסוימים". ד"ר וינברג מסביר שמנתח פלסטי לא יכול לשאוב יותר מ-6 ליטרים של שומן שמקבילים ל-6 קילוגרמים. במגבלות האלה, ניתוחים לשאיבת שומן מתאימים רק למי שהמשקל שלו קבוע. אם פנטזתם על ניתוח מהיר שיעזור לכם להפטר מעשרות קילוגרמים בלי דיאטה, כדאי שתחשבו שוב.

טיפול משולב שכולל יעוץ לפני הניתוח, אימוץ הרגלי תזונה נכונים ותוכנית כושר אישית, דורש תיאום בין מומחים שונים, כאשר המטופל נדרש לתאם בין כולם. כדי לסייע למטופלים שמגיעים אליו לניתוחי שאיבת שומן, צירף ד"ר וינברג למרפאות שלו תזונאית ומאמן כושר. מטופלים שמגיעים למרפאה יכולים לקבל מעתה טיפול מקיף שכולל בניה של תכנית טיפולים אישית שכוללת גם תזונה נכונה, גם כושר גופני וגם ניתוח מתאים. התכנית מתחילה בתהליך הרזיה מסודר בפיקוח תזונאית ואימוני כושר קבוצתיים. לאחר תקופה שבה נשמר המשקל הרצוי באופן קבוע, ניתן לבצע את הניתוח לעיצוב הגוף. ד"ר וינברג אומר שבשיטה כזאת המטופל זוכה גם למשקל בריא וגם למראה אסתטי, ומאמץ אורח חיים בריא שיעזור לו לשמור על המשקל והמראה לשנים רבות.

תזונאית מומחית

הדר ויינברג, תזונאית מומחית שמלווה מטופלים בתכניות הללו, בונה עבור המטופלים תפריטים סביב השלבים של לפני הניתוח, תקופת ההחלמה ולאחר הניתוח. השלב הקשה הוא השלב שלפני הניתוח בו צריך לשנות את אורח החיים. "שינוי הרגלי אכילה והקפדה על תזונה נכונה הוא הפתרון הנכון למשקל עודף, לא שאיבת שומן", אומרת הדר. המטרה היא קודם כל הבריאות של המטופלים, כאשר משקל עודף הוא גורם משמעותי למחלות כרוניות וסיבוכים נוספים.

לאחר ההגעה למשקל הרצוי ניתן לבצע התערבות ניתוחית כדי לעצב את הגוף באזורים נקודתיים שבהם לא הצלחנו להפטר מהשומנים העודפים, כדי להביא למראה אסתטי יותר. גם תקופת ההחלמה מהניתוח היא קריטית. הגוף זקוק לחלבונים, פחמימות ואפילו שומנים מסוימים כדי לסייע בהתאוששות. פעמים רבות המטופלים נוטים להזניח את הרגלי התזונה הבריאים שאימצו ולכן חשוב כאן הפיקוח של התזונאית. לאחר ההחלמה שיכולה לארוך בין מספר ימים למספר שבועות, חוזרים המטופלים לשגרת התזונה הרגילה.

ד"ר אבי וינברג מבצע ניתוחי שאיבת שומן בידיים, בבטן, בסנטר ובמקומות נוספים בהתאם לצורך, ומביא אתכם לתוצאות מושלמות!

החלטנו לספק לכם תשובות חד משמעיות לחלק מהשאלות:

הניתוח הזה הוא ניתוח שמאפשר לכל מנתח פלסטי לסייע לכם להשיג את הגוף המושלם. המנתח בעצם מסיר בצורה זהירה ומקצועית את כל תאי השומן הסוררים שאינכם מצליחים להסיר בעצמכם. מדובר על כל תאי השומן שלא יורדים גם לא באמצעות ספורט או כל עניין אחר.

כמו שאתם מבינים ניתוח מהסוג הזה לא מתאים לכל מי שמעוניין לעבור אותו. קודם כל נדגיש כי הניתוח לא מתאים לסובלים מעודף משקל. הניתוח מיועד לאנשים שנמצאים במשקל תקין, אך סובלים מעודפי שומן. כל מיני אזורים שונים שהשומן בהם פשוט לא מוכן להיעלם.

נכון להיום בזכות התקדמות הטכנולוגיה ניתן להסיר שומן מכל מיני אזורים שונים בגוף. יחד עם המנתח תוכלו לבנות תוכנית עבודה מסודרת שתאפשר לכם להשיג את התוצאה המושלמת. ניתוח שאיבת שומן ניתן לעשות בבטן, בסנטר, בידיים, במותניים, בגב וברגליים ובעוד מקומות נוספים.

עוד מלפני הניתוח עצמו יהיה עליכם לעבור לא מעט בדיקות שונות. הבדיקות נועדו על מנת לוודא כי אתם בריאים ומסוגלים לעבור את הניתוח עצמו. מי שמעשן יתבקש להפסיק לעשן כשישה שבועות לפני הניתוח עצמו. מי שלוקח באופן קבוע מדללי דם יתבקש להפסיק לקחת אותם שבועיים לפני הניתוח. לניתוח עצמו כדאי להגיע לאחר שינה טובה בלילה שלפני כן, עד כמה שזה קשה. בנוסף המנתח יבקש מכם להגיע בצום של כשש שעות.

האמת היא שקשה מאוד להגיד באופן חד משמעי מה יקרה לאחר ניתוח מהסוג הזה. ההחלמה היא משתנה בין המטופלים השונים כאשר כל אחד מתמודד עם הניתוח בצורה אחרת. על מנת שתוכלו להתאושש במהירות מהניתוח יהיה עליכם לקחת כמה ימי מנוחה, רצוי כשבוע ימים. בימים הראשונים לאחר הניתוח תרגישו כאב שילך ויפחת ככל שעוברים הימים. חזרה מלאה לשגרה יכולה לקרות לאחר כחודש עד חודש וחצי מיום הניתוח עצמו.

כמו כל ניתוח, גם ניתוח שאיבת שומן יכול להביא איתו תופעות לוואי. תופעות הלוואי העיקריות יהיו תחושת אי הנעימות באזור הבטן או באזור שבו בוצעה השאיבה עצמה. מעבר לכך בימים הראשונים תוכלו להרגיש עייפים וישנוניים יתר על המידה. עם הזמן אתם תראו כי המצב חוזר לשגרה כפי שהיה לפני הניתוח עצמו.

  פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

  התקשר עכשיו: 077-9966784