מילון מונחים

ניתוח להגדלת חזה הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר. נשים עוברות ניתוח הגדלת חזה מסיבות שונות – אם מהסיבה שהחזה קטן או בגלל הבדלים בגדלים של שדיים ואפילו משינויים שנוצרים לאחר הריון והנקה. חלק מהנשים מרוצות מהחזה שלהן, אבל רק רוצות שיהיה מלא יותר. לעתים לאחר ירידה במשקל, הזדקנות או לידה נפח השד עשוי לשנות צורה וגם זה יכול להוביל אישה לעשות הגדלת חזה. ניתוח להגדלת חזה מבוצע על ידי מנתחים פלסטיים והוא הדרך הפופולרית ביותר לשיפור צורת החזה וגודלו.

שאיבת שומן הינו ניתוח קוסמטי של הסרת שומן ממצבורי שומן הנמצאים מתחת לעור באזורים שונים בגוף. השאיבה מתבצעת באמצעות צינור נירוסטה חלול בסיוע ואקום חזק. שאיבת שומן יכולה להתבצע בהרדמה כללית של המטופל או על ידי הרדמה מקומית בלבד. האזורים בהם ניתן לבצע שאיבת שומן הם הירכיים, הישבן והבטן, הצוואר, גב הידיים ובמקומות אחרים בהם קיימים מצבורי שומן.

ניתוח מתיחת פנים הינו סוג של ניתוח פלסטי שנועד לתת מראה צעיר יותר. הניתוח כולל הסרה של עודפי עור, עם או בלי הידוק הרקמה הבסיסית, מהפנים והצוואר של המטופל. במתיחת פנים ניתן להרים את כל הפנים (מתיחת פנים מלאה) או רק את איזור המצח או האזור התחתון של הפנים והצוואר. ההשפעה של מתיחת פנים מחזיקה בדרך כלל בין שבע ל- 10 שנים. התוצאות הטובות ביותר יתקבלו על ידי מטופלים שישמרו משקל גוף יציב, בעלי עור גמיש, לא מעשנים ויש להם מבנה עצמות טוב.

ניתוח אף הוא ניתוח פלסטי לתיקון, עיצוב ושיחזור האף. ניתוח אף מתבצע גם כניתוח קוסמטי הנועד לשיפור מראה הפנים והביטחון העצמי, וגם כניתוח לתיקון נשימה לקויה הנגרמת על ידי מומים מבניים באף, הסרת מכשול בדרכי הנשימה וכן כאשר ניתוח האף הראשוני נכשל.

ניתוח הרמת עפעפיים הוא שינוי כירורגי של העפעף. עודף רקמות כגון עור ושומן יוסרו או ימוקמו מחדש, והגידים והשרירים המקיפים את העין עשויים להיות מחוזקים. הניתוח נעשה על מנת לשפר את מראה העפעפיים העליונים, העפעפיים התחתונים, או שניהם. נותן מראה מחודש לאזור סביב העיניים, וכן נינוח וערני יותר. ניתוח עפעפיים תחתונים נעשה לעתים קרובות מסיבות קוסמטיות, בכדי לשפר את הנפיחות וה "שקיות" בעפעף התחתון ולהפחית את התקמטות העור.

ניתוח הרמת חזה נועד להרים את השדיים על ידי הסרת עור עודף והידוק הרקמה שמסביב לשד בכדי לעצבו מחדש ולתמוך בו. אובדן גמישות העור, כוח הכבידה וגורמים אחרים, כמו ירידה במשקל, הריון והנקה משפיעים בסופו של דבר על צורת החזה והמוצקות שלו. הניתוח מיועד גם לנשים המרוצות מגודל החזה שלהן, היכולות להסתפק בהרמת חזה, ובכך להשיג מראה צעיר יותר, וגם עבור מטופלות שבמשך הזמן איבדו כמות משמעותית של נפח השד שלהן.

ניתוח הקטנת חזה הוא הליך כירורגי לתיקון והפחתת גודל החזה. הניתוח יכול לעזור לנשים שאינן מרוצות מהצורה, משקל או דלדול השדיים שלהן על ידי הקטנתם והרמתם. בניתוח הקטנת חזה מוקטן משקל ונפח החזה כך שיהיה פרופורציונלי למידות גוף האישה. כמו כן יוסרו מהשדיים רקמות שומן ועור אשר יעוצבו והפטמות ימוקמו מחדש.

גינקומסטיה היא התפתחות לא תקינה של בלוטות החלב אצל גברים וכתוצאה מכך נובעת גדילה של החזה. המצב יכול להתרחש פיזיולוגית בילודים (עקב הורמונים נשיים מהאם), בגיל ההתבגרות, וכן אצל קשישים (בגיל ההתבגרות ובקשישים זהו מצב לא נורמלי הקשור במחלה או בהפרעות מטבוליות). לנערים הסובלים מהמצב זה לעתים קרובות מקור למצוקה, אך עבור הרוב הגדול של בנים בגיל ההתבגרות, שלהם גניקומסטיה שאינו כתוצאה מהשמנת יתר, השד מתכווץ או נעלם בתוך כמה שנים.

מתיחת זרועות היא ניתוח כירורגי להסרת עור רפוי ומצבורי שומן עודף מהזרוע העליונה. הסיבות להתפתחות עור רפוי ושומן עודף בזרוע העליונה הנן ירידה במשקל וגיל. לעתים לאחר ירידה במשקל, העור לא חוזר ומתהדק וכך נוצר עור רפוי, הדרך לטפל בבעיה זו היא ניתוח למתיחת זרועות. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ומשאיר צלקת המוסתרת בבית השחי.

בוטוקס מיועד להעלמת קמטים בפנים. בוטוקס פועל על ידי חסימת אותות עצביים לשריר ומוביל לשיתוקו. הזרקת בוטוקס מוגבלת לאזור שתחת טיפול והאפקט שלו זמני כיוון שלסיבי העצב יש יכולת התחדשות אחרי כמה חודשים. משך הזרקת הבוטוקס הנו דקות אחדות וללא צורך באשפוז.

מתיחת בטן הנה ניתוח פלסטי לצורך הידוק ומיצוק הבטן. הניתוח כולל הסרה של עור ושומן עודפים מהבטן האמצעית והתחתונה על מנת להדק את שרירי דופן הבטן. סוג זה של הניתוח מתאים בדרך כלל למטופלים עם רקמות רופפות לאחר הריון או אנשים עם בטן נפולה לאחר ירידה גדולה במשקל. ניתוח מתיחת בטן משקם שרירי בטן חלשים או מופרדים, יוצר בטן חלקה יותר ומוצקה יותר.

ניתוח הצמדת אוזניים בולטות נועד לתקן אוזניים בולטות. בניתוח החתך נעשה בחלק האחורי של האוזן, כך שהצלקות אינן גלויות. הסחוס מעוצב מחדש כדי לגרום לאוזניים להיראות טבעי ככל האפשר. ניתוח הצמדת אוזניים אורך כשעה ומתבצע בהרדמה מקומית.

בהזעת יתר ניתן לטפל בכמה דרכים: תרופתית, בוטוקס וניתוח. ניתן לטפל בהזעת יתר על ידי טיפול תרופתי שלוקח מספר ימים עד שמרגישים את השפעתו. הטיפול בבוטוקס ניתן על ידי זריקות בוטוקס ישירות לאזורים בהם יש הזעת יתר, השפעת הטיפול בהזרקות בוטוקס בין ארבעה לשישה חודשים. ניתוח למניעת הזעת יתר מתבצע בהרדמה כללית ובו פוגעים בבלוטות ההזעה עצמן.

ניתוח פלסטי הוא מומחיות רפואית המתמקדת בתיקון או שיפוץ של צורה ותפקוד של איבר בגוף. אף על פי שניתוחים קוסמטיים או אסתטיים הם הסוג הידוע ביותר של ניתוחים פלסטיים, רוב הניתוחים הפלסטיים הם לא קוסמטיים. ניתוחים פלסטיים כוללים סוגים שונים של ניתוחי שיחזור, ניתוח ביד, מיקרו-כירורגיה וטיפול בכוויות.

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784