הצערת פנים

במהלך החיים מתרחשים מספר שינויים בפנים:
1 – שינויים שטחיים הנובעים מחשיפה לשמש ועישון סיגריות הבאים לידי ביטוי בקמטוטים שטחיים והופעת כתמים. ניתן לטיפול באמצעות פילינג הזרקות מילוי ושימוש במשחות.
2 – שינויים עמוקים הנובעים מהליכתנו על שתיים וכוח הכובד הגורם לצניחה של הגבות, הלחיים, והצוואר. את השינויים האלה ניתן לתקן באמצעות הצערת פנים כמו ניתוח מתיחת פנים או במקרים הקלים ניתן למסך את השינויים ע״י מילוי ושיתוק זמני של שרירי ההבעה. כשעושים פילינג ומתיחת פנים התוצאה אינה דומה למצב בגיל צעיר.
3 – דלדול בשומן התת עורי ושחיקה של השלד הגרמי של הפנים. לכן בכל ניתוח מתיחת פנים אני מתחיל בהשתלת שומן עצמוני לאזורי הפנים השונים הבולטים כמו אזור הרקות, לחיים הקפל בין האף לפה וכו׳.
4 – במהלך החיים אנו מסגלים לעצמנו הבעות שונות, הגורמות עם השנים לקמטים כמו הקמטים הרוחביים במצח, האלכסוניים והרוחביים בחלק העליון של האף בין העיניים , מעל לאף. זוויות עיניים וכו'. ניתן לטפל ע״י הזרקות בוטוקס המשתקות את שרירי ההבעה או לחילופין מתיחת מצח.

סוגים שונים של הצערת פנים

הטיפול בשינויים השטחיים – פילינגים
א – כימי – חומרים שונים אלה גורמים לכוויה כימית בעומקים שונים יש פנול וקרוטון אויל לפי נוסחת ״בקר״- לפילינגים עמוקים. טריכלורואצטיק אסיד (TCA35-40%) לפילינגים בעומק בינוני.ל פילינגים קלים ושטחיים חומצה גליקולית או חומצה טריכלורואצטית 20-30%. לכל מקרה יש להתאים את הפילינג המתאים.
ב- פילינג בלייזר באורכי גל שונים.
ג – פילינג מכני.

בפילינג הכימי ובלייזר בנוסף להעלמות הכתמים והקמטוטים, אנו מקבלים שיפור באלסטיות של העור חסרונם בשינויים בגוון העור. קורה פחות בפילינג המכני, לכן לרוב יש לתת טיפול מכין כדי למנוע שינויים בפיגמנטציה והופעת כתמים. לציין שהפילינגים ככלל יעילים באנשים עם גוון עור בהיר. ההחלמה דורשת שמירה על היגיינה וטיפול מתאים בעור למניעת זיהומים העלולים להעמיק את הכוויה ולגרום לצלקות. לאחר שכל הפצעים החלימו ונסגרו אפשר להשתמש באיפור. יש להימנע מחשיפה לקרינת השמש.

הטיפול בשינויים העמוקים בפנים
הצערת פנים מסוג מתיחת פנים היא פעולה ניתוחית בה אני מתחיל בהזרקת שומן עצמוני, בהמשך מפריד את העור כדי שאוכל לטפל בשכבה העמוקה יותר: שריר הצוואר והשריד של שריר הפנים הנקרא SMAS. את האחרון ניתן גם להפריד. מותחים את העור והשכבה העמוקה יותר בוקטורים שונים, כדי למנוע עיוות של הפנים. מה שמעניק לפנים מראה צעיר וטבעי. אופציה נוספת לטיפול בשכבה העמוקה היא ״פליקציה״ מתיחה באמצעות תפרים. ישנן עבודות המראות שהתוצאות זהות ב2 הטכניקות לאורך זמן.לדעתי ההכללה לא נכונה יש לבחור את הטכניקה המתאימה לכל מקרה. ניתן לשלב בניתוח תיקון עפעפיים, קיצור השפה (המתארכת עם הגיל ) ופילינג באזור סביב הפה.

החלמה

ההחלמה מהניתוח לא מלווה בכאבים משמעותיים, יש אי נוחות המגיבה לטיפול באקמול אדויל או אופטלגין. יש לקחת בחשבון שבועיים חופשת מחלה.

מתיחת פנים עם חוטים
ברצוני לציין שיעילות הטיפול נמשכת לתקופות קצרות מאוד ולכן הפסקתי בטיפולים הללו.

זריקות מילוי
לחומצות היאלורוניות תוצאות יפות במקרים המתאימים יעילות לכשנה. רדייס לכשנתיים. יתרונות השומן העצמוני אם הוא נקלט- הקליטה לתמיד. בעיקר הוא מכיל תאי גזע שומניים המשפרים את כל הרקמות סביב. החיסרון שלעיתים יש לחזור על הפעולה לאחר מס׳ חודשים להשגת התוצאה הרצויה. בניגוד להזרקות המילוי האחרות שהינן פעולות מרפאתיות המאפשרות חזרה לפעילות הרגילה, השתלת שומן זו פעולה ניתוחית עם יותר בצקות וזמן החלמה בהתאם ארוך יותר.

לסיכום
א – לגנטיקה יש חשיבות לתוצאות המתקבלות.
ב – יש קשר ישיר בין המראה הפיזי ולהצלחה בחיים המקצועיים והחברתיים שלנו.
ג – כדי להראות צעיר צריך לשלב טיפולים שונים עם הרגשה צעירה צעיר ולסגל אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה תוספי מזון מתאימים  וכמובן פעילות גופנית.

מעוניינים בהצערת פנים? במרפאות ד"ר אבי וינברג, רופא פלסטי מומחה, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי עבורכם והתאמה לרצונכם. התקשרו עוד היום!

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784