בוטוקס

בוטוקס (BOTOX), הינו אחד הפיתוחים האחרונים בעולם הכירורגיה הפלסטית. בוטוקס הוא חומר הנמצא בשימוש הכירורגיה הפלסטית בשנים האחרונות, ונמצא כיעיל ביותר לטיפול  בקמטים.

בוטוקס הוא נוירוטוקסין המשמש אותנו למטרות אסתטיות כמשתק שרירים זמני. הבוטוקס מוכר לנו משימושים רפואיים כשימוש לטיפולי פזילה, טיקים למיניהם וכו׳.

בעולם האסתטיקה הבוטוקס משמש אותנו לשיפור זמני של מראה הפנים. בציבור המילה ״בוטוקס״ כוללת את כל סוגי ההזרקות אך לא כך הדבר כאמור. הבוטוקס הוא משתק שרירים זמני המיועד לטיפול בקמטי הבעה. אך לא כחומר מילוי כפי ששגור בחלק לא מבוטל של הפציינטים. חומרי המילוי שאני משתמש בהם הם חומצות היאלורוניות שמשך הזמן עד לספיגתם נמשך בין 8 חודשים לשנה. אם מתחילים להזריק בגיל צעיר ומתמידים ניתן לראות שיפור בקולגן של העור. חומר בטוח מאושר ע״י ה – FDA.

לחצו כאן לתמונות לפני אחרי הזרקת בוטוקס.

בוטוקס – נוירוטוקסין ופעולותיו השונות

יש מספר סוגים של נוירוטוקסין המשמש אותנו לטיפולים אסתטיים בפנים. יש שפעולתם ממוקדת יותר כמו בוטוקס ומתפזרת במיקצת כדיספורט.

משמע כשאני למשל רוצה לשתק את שריר המצח או הקמטים מעל האף בין העיניים והחומר מתפזר, הוא יכול להחליש את השריר הפותח את העין וזה אפקט שאיננו מעוניינים שיקרה.

בכלל כל פעולות השרירים יש אגוניסטים ואנטגוניסטים כלומר ישנם שרירים האחראים לסגירת העין ואז כנגד יש שרירים האחראים לפתיחתם וכו׳,ואכן הסיבוך העיקרי בהזרקת נוירוטוקסין מסוג בוטוקס הוא ששרירים שלא היינו רוצים שישותקו משותקים. ומכאן היתרון והחיסרון בטיפול במשתקי שרירים. משך יעילות הטיפול היא 4 חודשים בלבד, כך שגם אם במקרים הנדירים שבהם אנו משתקים שרירים שלא רצינו הכל הפיך ובזמן יחסית קצר.

האינדיקציות לטיפול במשתקי שרירים קמטים במצח, בצידי העיניים (באמצעותם לא רק ניתן להעלים את הקמטים אלה גם להרים גבות) קמטי הבעה מעל לאף בין העיניים, ניתן לתקן את זוויות הפה היורדות כלפי מטה קמטים הנובעים מפעילות יתר של שרירים סביב הפה וכן במיתרים בצוואר.

כאמור זו פעולה מרפאתית קצרה הנותנת תוצאות יפות עם מינימום של סיבוכים. יש לציין שבנוסף לשיתוק של שרירים שלא רצינו בשיתוקם.

בעיה נוספת היא טולרנס ״התרגלות״ השרירים לחומר כך שיעילות החומר פוחתת ויש להשתמש במינונים גבוהים יותר בהזרקה. כאן נכנס נוירוטוקסין חדש מזוקק יותר עם פחות חלבונים הגורמים לבעית הטולרנס ששמו קסאומין (xeomin). אושר לשימוש בארץ ובקרוב יהיה זמין לטיפול.

לסיכום ניתן באמצעות הנוירוטוקסין וחומרי המילוי לדחות את הצורך בניתוחי מתיחת פנים. אך אין קסמים כשיש צורך בניתוח מתיחת פנים. במקרה כזה, בוטוקס לא יעזור. מה עוד שאם מתמידים בהזרקות שמשך פעולתן קצר, העלויות בסופו של דבר גבוהות יותר מניתוח שמשך יעילותו בין 5-10 שנים.

סוגי הקמטים והטיפול בכל אחד מהם

  • קמטי הבעה אופייניים בזויות העיניים, במצח ובין הגבות.
  • קמטים בפנים הנובעים משינויים שטחיים בשל קרינת השמש ועישון סיגריות באין לידי ביטוי בכתמים, בקמטים סביב הפה וקמטים שטחיים בלחיים.

הטיפול בקמטים אלו נעשה באמצעות בוטוקס המשתק את שרירי ההבעה והמיתרים בסנטר. ניתן להשלים את הטיפול בזריקות מילוי ופילינגים למיניהם.

  • קמטים הנובעים משינויים עמוקים יותר הנובעים מזה שאנו הולכים על 2 וכוח הכובד גורם לצניחה של הגבות השומן מעל עצמות הלחיים ושומן מתחת לעצמות הלחיים המעמיק את הקפל הנמשך מזוויות האף לזוויות הפה והסנטר. וכן לצניחה של 2 שקיות משני צידי הסנטר.

הטיפול בקמטים אלו הוא ניתוח מתיחת פנים. במצבים קלים ניותר, ניתן לשפר את המצב, באמצעות שילוב של מתיחה בחוטים ובוטוקס.

  • עם השנים יש דלדול של השומן התת עורי ושחיקה של עצמות הפנים, ובוטוקס הוא פתרון יעיל ביותר לתיקון שינויים אלה.

החומרים למילוי קמטים מתחלקים ל- 2 תתי קטגוריות עיקריות:

  • חומרים למילוי קמטים זמניים – היתרון הוא שהתוצאות הפיכות.
  • חומרים למילוי קמטים קבועים שאינו שומן – לא מומלצים.

יש חשיבות עליונה לבחירת רופא מומחה, בעל ניסיון רב שנים, והתמחות בתחום, כדי לוודא שתקבלו חומרים איכותיים ומתקדמים, וכן שהטכניקה בה משתמש הרופא תהיה הטובה ביותר עבורכם, ותקבלו את התוצאה הטובה ביותר.

ד"ר אבי וינברג, מתמחה במילוי קמטים בטכניקות שונות, ובחומרים השונים הבטוחים ביותר הקיימים בשוק.

לקמטי הבעה וקמטוטים קטנים סביב העיניים והפה, בדר"כ יבחר הרופא המומחה בחומרים המתאימים אם זה משתק שרירים או מילוי בחומר המתאים. חומרים אלו מחזיקים מעמד בין חצי שנה לשנה ולא גורמים לנזקים קבועים לעור הפנים ולשרירים.

גם במילוי קמטי הבעה וקמטוטים חשוב להשתמש בחומרים חדשניים ומאושרים לשימוש והטכניקה של ההזרקה חיונית אף היא.

עם השנים והתפתחות תחום הקוסמטיקה הרפואית, הלכו והתפתחו עוד ועוד חומרים חדשניים ומתקדמים לצורך מילוי הקמטים, עיבוי שפתיים, ועוד שימושים קוסמטיים אחרים. חומרים אלו מאושרים לשימוש ע״י מכון התקנים האמריקאי וחייבים להתבצע רק על ידי רופאים.

מכיוון שלכל אחד ולכן סוג עור יתאים חומר אחר. כאשר קוראים על חומרים אלו האפשרויות כל כך רבות ומגוונות ולכן, חשוב לפנות לרופא מומחה. התאמת חומרי המילוי, לסוג הקמט, לעור הפנים וגם למטופל עצמו חיונית לצורך הצלחת התהליך.

מה עדיף בוטוקס או מתיחת פנים? במאמר הבא

ישנם חומרים שונים לטיפול בקמטים, החומרים בהם דר' וינברג משתמש הינם:

בוטוקס – אינו חומר מילוי אלא משתק שרירים אשר הזרקתו מחלישה את שרירי ההבעה וכך קמטי ההבעה נעלמים. האזורים העיקריים להזרקה הם קמטים בזויות העיניים, מצח והקמטים מעל לאף. בעזרת חומר המילוי ניתן להפר את האיזון בין השרירים המרימים את הגבה לאלה המורידים אותה ובמידת הצורך בצורה זו להרים גבות. הבוטוקס גם יכול לשמש לטיפול במיתרים בצוואר וכן בהזעת יתר. מתחיל פעילותו תוך 72 שעות לאחר ההזרקה, יעילותו הינה למשך כ 4-6 חודשים ואם חוזרים על הפעולה לפני חזרה מלאה של השרירים לפעולה עם השנים יעילותו מתארכת.

חומצות היאלורוניות – הינו החומר הסינטטי הטוב, הבטוח והנפוץ ביותר עבור מילוי קמטים. הוא החומר שבאמצעותו בצמיגויות שונות ניתן בנוסף לקמטים לעבות שפתיים להדגיש את עצמות הלחיים והסנטר ולמלא את אזור הרקע. שבגיל צעיר קמור ועם השנים נעשה קעור וכך לעצב ולהצעיר את הפנים.

כיצד מתבצעת הזרקת בוטוקס?

בפעולת הזרקת הבוטוקס לא מדובר באמת במילוי הקמטים שמשיג את התוצאה הרצויה כפי שרבים נוטים לחשוב. למעשה חומר הבוטוקס פועל להפחתת פעולת שרירי ההבעה בפנים על ידי נטרול פעולות השרירים שגורמים לכיווצים שבסופו של דבר גורמים לקמטים. לכן, החומר מוזרק בכמויות קטנות אל תוך השריר המיועד, או אל תוך עור הפנים מעליו. ההשפעה אינה מיידית ולכן יש צורך להמתין מספר ימים עד שבוע כדי לראות את התוצאה הסופית. ישנם חומרים סינטטיים נוספים כמו סיליקון רדייס וכו' שמשך יעילותן ארוך יותר אך איני משתמש בהם.

האם הבוטוקס עמיד לנצח?

רעלן הבוטוליניום הינו חומר בטוח ויעיל – אך אינו עמיד לאורך שנים. השפעת הזרקת הבוטוקס על האזור המוזרק תחל בתוך מספר ימים ותגיע לשיאה לאחר כשבוע. ההשפעה הפעילה של החומר נמשכת בין שלושה חודשים לחצי שנה, ובממוצע ארבעה חודשים. לאחר תקופת זמן זו יש לבצע הזרקה נוספת על מנת לשמור על התוצאות אשר הושגו בפעולה הראשונה. בכדי להגיע לתוצאות טובות ורציפות יש לטפל באזור פעמיים עד שלוש פעמים בשנה.

הזרקה של שומן עצמוני לפנים

את השומן עצמוני משמע שואבים שומן מאזורי גוף אחרים, מכינים להזרקה ומזריקים לפנים או לאזורים אחרים. לעומת החומצה ההיאלורונית זו פעולה ניתוחית עם בצקות והמטומות (סימנים כחולים) באזור התורם והמקבל. וכמו בכל השתלה לעיתים נקלט לעתים נקלט חלקית ויש לחזור על הפעולה.

היתרונות בהזרקת שומן עצמי: במידה ונקלט – נקלט לתמיד ובנוסף בשומן יש תאי גזע המשפרים את איכות כל הרקמות סביב ההזרקה. כל זה למען לתקן את הבלבול בין בוטוקס לחומרי מילוי.

לדעתי חומר המילוי הטוב ביותר הינו השומן העצמוני – לעומת הפעולות הקודמות שלאחריהן ניתן לחזור לפעילות במידית הזרקות שומן מצריכות החלמה ארוכה יותר, בשל נפיחויות וסימנים כחולים. אנו שואבים שומן באזורי גוף שונים, את השומן מכינים להזרקה ע"י הפרדת התאים מהשמן והנוזלים ואת תאי השומן מזריקים לאזורי המילוי בפנים, מדובר למעשה בהשתלת שומן.

כמו בכל השתלה לפעמים הקליטה לא מלאה וניתן לחזור על הפעולה כדי להגיע לתוצאה הרצויה. מדובר בחומר טבעי שבנוסף להיותו חומר ממלא יש בו תאי גזע רבים המשפרים את איכות העור, כשהשומן נקלט הוא נקלט לכל החיים. את כל השיטות הללו של מילוי קמטים מציע לכם דר' אבי וינברג במרפאתו הפרטית, תוך הכוונה מקצועית וייעוץ ממוקד לגבי סוג הטיפול אשר יתאים לכם ביותר. כמובן תדעו מה יתרונותיו וחסרונותיו של כל טיפול.

שלא כמו ניתוחים פלסטיים הדורשים הרדמה, פעולה כירורגית, אשפוז והחלמה, בפעולת הזרקת הבוטוקס המטופל נהנה מתוצאות מרשימות ללא כאב או הפרעה למהלך החיים. אם ברצונכם להעלים את קמטי הבעה מפניכם, או קמטים אחרים, השימוש בהזרקות בוטוקס יכול להיות הפתרון עבורכם. ההזרקות התגלו בשנים האחרונות ככלי יעיל וזול למניעת קמטים והעלמתם, המחיר אינו יקר ומדובר בפעולה ללא כאבים או זמן החלמה.

פנו עוד היום למרפאות ד"ר וינברג על מנת לקבוע פגישת ייעוץ אשר תוביל אתכם למהפך אותו אתם מחפשים.

רוצים לבצע מילוי קמטים בהזרקות בוטוקס? בואו לקבל את כל המידע וטיפול מקצועי ומסור במחירים נוחים אצל דר' אבי וינברג. לפרטים נוספים אודות הזרקות וניתוחים אחרים להצערת הפנים, צרו איתנו קשר!

בוטוקס

לפני ואחרי

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784