הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים בולטות הינו ניתוח פלסטי שכיח המבוצע רבות בשנים האחרונות. מדובר בניתוח אשר מטרתו אסתטית בלבד ואין מדובר בניתוח כואב.

ניתוח להצמדת אוזניים

ניתוח להצמדת אוזניים

בבדיקת הפציינט או הפציינטית הסובלים מאוזניים בולטות אנו נבחין בהשטחה בדרגות שונות של הקפל בתוך אפרכסת האוזן או/ו הגדלה ניכרת של הסחוס הקעור בפתח תעלת האוזן החיצונית. אי הנוחות הקלה המופיעה בעקבות הצמדת אוזניים בולטות הינה קלה וניתנת לטיפול על ידי משככי כאבים מתאימים. הגיל המינימלי לביצוע ניתוח תיקון הוא 8-10 שנים כשהאוזן הגיעה לכ 80% מגודלה הסופי. במקרים בהם אנו מגלים מצוקה נפשית של הפציינטים ניתן לנתח בגילים צעירים יותר. במקרים בהם אני מגלה מצוקה נפשית קשה ובאישור ההורים כמובן, אני ממליץ לבצע את הניתוח גם בגיל צעיר יותר. התוצאות בניתוח אוזניים בולטות מרשימות ומבטלות באחד את המצוקה הנפשית המלווה לרוב תופעה פיזית זו.

ניתוח הצמדת אוזניים נעשה לרוב בבני נוער וצעירים אבל מתאים לכל גיל. ההליך מתבצע כאשר אנו למעשה מתקנים את מבנה אפרכסות האוזניים, צורתן והזווית בה הן מחוברות לראש. מטרת ניתוח אוזניים היא ליצור מראה אסתטי ככל האפשר לאוזניים והצמדת האוזניים לכדי בליטה פחות משמעותית. אחת מצורות ההתפתחות הלא תקינה של האוזן היא אפרכסות בולטות וזוהי התופעה הקלה ביותר לתיקון.

מהלך ניתוח הצמדת אוזניים

לאחר התייעצות עם כירורג פלסטי מומחה וחבר באיגוד של הכירורגים הפלסטיים, וביצוע הבדיקות הנדרשות- ניגשים לניתוח. בשיטה המקובלת ביותר לניתוח של הצמדת האוזניים נעשה חתך לאורך הצד האחורי של האפרכסת. הצורה המקובלת היא חתך דמוי שעון חול, רחב יותר בחלקו העליון, צר באמצע ומתרחב מעט בחלק התחתון. דרך חתך זה נחשף השלד הסחוסי של האפרכסת והמנתח הפלסטי מבצע את השינויים המתוכננים. בסיום הניתוח החתך בעור נתפר והאפרכסות נחבשות בחבישה הדוקה. שלא כמו בפעולות כירורגיות מורכבות יותר, ההחלמה הינה מהירה, פשוטה וקלה. ניתוח אוזניים בולטות נמשך לרוב כשעה. בהרדמה כללית, או הרדמה מקומית בתוספת חומרים מטשטשים ומרגיעים. אין צורך באשפוז, אלא בהשגחה וביקורת רפואית למספר שעות בלבד.

 

סיבוכים אפשריים בניתוח אוזניים

בכל פעולה כירורגית ייתכנו סיבוכים כדימום יתר, זיהום וצלקת לא יפה. לניתוח הצמדת אוזניים בולטות ישנם מספר סיכונים ספציפיים ונדירים מאוד כמו ריפוי לא תקין ואסימטריה, הסיבוך האופייני ביותר לניתוח השטחה חוזרת של הקפל הסחוסי בתוך האפרכסת (סיבוך הדורש התערבות כירורגית מתקנת). תופעות אלו ניתנות לתיקון בניתוח מתקן לאחר כחצי שנה. חשוב להדגיש כי המדובר הוא בסיכונים וסיבוכים אפשריים בלבד, ולא בתופעות הצפויות להופיע.

הצמדת אוזניים – תהליך ההחלמה

ההחלמה הינה קלה ומהירה. בניגוד לניתוחי עיצוב פנים אחרים כדוגמאת ניתוח אף או ניתוח סנטר מדובר בהחלמה אשר אינה כוללת כאבים כמו בפעולות כירורגיות אחרות, ובמעט הכאבים אשר מופיעים – אנו משתמשים במשככי כאבים אשר מנטרלים כליל את הכאבים. חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה הוא חבישה מיוחדת בצורת קסדה השומרת על תוצאות הניתוח ואין להסירה למשך 7-10 ימים. הסבר מפורט ואישי יינתן בעת פגישת הייעוץ.

ניתוח הצמדת האוזניים הבולטות הינו ניתוח פשוט ומהיר אשר אינו מצריך זמן החלמה ממושך או התמודדות קשה עם כאבים. אפרכסות אוזניים בולטות מהוות במקרים רבים מקור ללעג, לעיתים אפילו כבר בגן הילדים, שם בנים בעלי אוזניים בולטות נוטים להאריך את שיערם בכדי להתמודד עם התופעה ולהסתיר את האוזניים.

מניסיוני ככירורג פלסטי, למדתי כי התוצאות בהצמדת אוזניים הינן מרשימות, וגורמות למטופל או למטופלת לחזור למהלך חיים תקין עם בטחון עצמי. אני מזמין אתכם להתגבר על הפחד והבושה ולפנות אלינו, למרפאות ד"ר וינברג.

לפעילות גופנית ניתן לחזור עם הסרת החבישה כלומר 10 ימים לאחר הניתוח. יש להימנע בכל זאת ממשחקי כדור וספורט אגרסיבי אחר למשך כחודש ימים.

הצמדת אוזניים

לפני ואחרי

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784