מילוי קמטים

מילוי קמטים הוא שם כולל למגוון טיפולים אשר נועדו למלא או לטשטש את הקמטים שנוצרו בעור הפנים. במרבית המקרים המילוי נעשה באמצעות הזרקה של חומרים שונים, מתיחה עם חוטים ופילינגים למיניהם, במטרה למתוח את העור ולמלא את הקמטים ישנם סוגים רבים ושונים של חומרים המשמשים למילוי הקמטים.

חלקם מחזיקים מעמד לזמן ארוך יותר אחרים לתקופות קצרות וכדי לשמר את התוצאה יש לחדש הטיפול. כל אחד ואחת יכולים לבחור בשיטת הטיפול המתאימה להם אצל דר' אבי וינברג, לקבל את כל המידע הנחוץ אודות סוג הטיפול ולדעת שהם מפקידים את עצמם בידיים הטובות ביותר.

עם הגיל חווים נשים וגברים קמטים בעור הפנים. הקמטים העמוקים נובעים מצניחת הרקמות בשל היותנו הולכים על שניים, השטחיים יותר נובעים מנזקי קרינת שמש או סיגריות וכן הבעות שונות שסיגלנו לעצמנו בעיקר באזור המצח, מעל לאף ובזויות העיניים.

עם השנים לא רק שרקמת העור הולכת ונעשית פחות ופחות גמישה אך גם ניתן לראות דלדול בשומן התת עורי. מתחילים להופיע על הפנים קמטי הבעה וקמטי גרביטציה. קמטוטי ההבעה יכולים להופיע גם בתחילת שנות השלושים והארבעים.

מעדיפים לרענן את מראה הפנים באמצעות הליך מרפאתי של הזרקות שבו גם ההחלמה קלה ואין צורך בחופשת מחלה. כדאי לציין עדיף לפנות לכירורגים מוסמכים ברפואה קוסמטית ליעוץ ולבצוע תהליך מילוי הקמטים. חשוב מאוד להקפיד וללכת אך ורק למומחים בתחום שעברו קורסים מיוחדים, והשתלמויות ייעודיות בתחום זה, כדי לוודא שהם מקבלים את כל הידע המתקדם וחשיפה לחומרים חדישים וטכניקות חדישות.

לאורך השנים וככל שאנחנו מתבגרים כנשים וגברים, אנו חווים קמטים בעור הפנים ובאזורי גוף אחרים וקוראים לשירותיו של מנתח פלסטי.

סוגי הקמטים בפנים:

  • קמטים עמוקים – קמטים אלו נובעים ממספר סיבות. ראשית, כוח הכובד גורם לצניחת הרקמות. שנית, ירידה באלסטיות של העור שקשורה בהתבגרות, בגנטיקה וכתוצאה מעליות וירידות במשקל. סיבה נוספת היא ספיגה בכמות השומן התת עורי. ניתן לאיבחון בקלות. באזור מתחת לגבות בעיקר בצד הלטרלי יש כרית שומנית שעם השנים נספגת וניתן לצפות באזור זה שהעור ממש על העצם, כמו כן באזור הרקות בצעירותנו קמור ועם השנים נעשה קעור כמובן באזור הקפל בין האף לשפה שגם אחרי מתיחת פנים הוא חסר. הטיפול בקמטים אלה הוא באמצעות חומרי מילוי למיניהם.
  • קמטים שטחיים – נובעים מנזקי קרינת שמש, גנטיקה ועישון סיגריות. הטיפול בהם הוא ע״י פילינגים למיניהם אך ניתנים לשיפור בהזרקות שומן (ננוגרפט) או חומר חדש סנטטי על בסיס חומצה גליקולית.
  • קמטי הבעה – עם השנים אנו מסגלים לעצמנו מימיקות שונות שעם השנים הופכים למה שנקרא קמטי הבעה. הקמטים הרוחביים במצח האורכים בין העיניים מעל לאף רוחביים בחלק העליון של האף ואלכסוניים בצידי העיניים. הטיפול בהם הוא באמצעות משתקי שרירים – ״בוטוקס״.

חומרי מילוי קמטים עמוקים

שומן עצמוני – שומן הנשאב מאזור גוף אחד, עובר הליך הכנה המפריד את תאי השומן מהנוזלים והשומן שקבלנו במהלך השאיבה. באותו המעמד ניתן להזריקו לפנים או לאזורי גוף אחרים. היום בכל ניתוח מתיחת פנים משתשים בשומן עצמוני לתיקון הדלדול בשומן התת עורי באזור הרקות הגבות, הקפל בין האף לפה וכן בשפתיים ועוזר לנו גם לתקן את השחיקה הגרמית בלחיים ובסנטר. את המילוי הזה אנו עושים באמצעות שומן ״מיקרוגרפט״ אך ניתן לסנן אותו לתאים קטנים יותר ״ננוגרפט״ ניתן להזריק לאזור המצח הצוואר ולהדגיש את תוחם השפתיים וכך ויזואלית לקצר את השפה העליונה המתארכת עם הגיל. היתרון של השומן שבנוסף למילוי הקמטים יש בו תאי גזע המשפרים את איכות העור והרקמות באזור ההזרקה ובנוסף במידה והשומן נקלט הוא נשאר לתמיד.
החסרון- מדובר בהליך ניתוחי שמשמעו נפיחות גדולה יותר ונדרשת חופשת מחלה בנוסף לא כל השומן שהזרקנו נקלט ולעיתים יש לחזור על פעולה לקבלת התוצאה הרצויה.
חומצות היאלורוניות– חומצה הילארונית יש להזריק כל 8 חודשים עד שנה. היתרון בחומצה הילואורונית הוא שמדובר בחומרים בטוחים, הזרקה מרפאתית מאפשרת חזרה לפעילות הרגילה מידית ובנוסף וההזרקה הפיכה. החיסרון הוא הסיבוכים העיקריים שהם זיהום ונמק עורי בעיקבות הזרקת החומר לתוך כלי דם וכך לגרום לחסימתו ולנמק. לכן, כדאי להזריק אצל רופאים מומחים המשתמשים בחומרים איכותיים ומתקדמים ובטכניקות הזרקה המתאימות לאזור ההזרקה.

שיתוק שרירי ההבעה

נעשים באמצעות ״בוטולינום טוקסין״ – אני בוחר להשתמש בקסאומין, שיתרונו על האחרים הוא שיש פחות חלבונים זרים ולפיכך פחות ״טולרנס״ (Tolerance) ובנוסף החומר לא מתפזר לרקמות וכך לא מקבלים שיתוק של שרירים אותם אנו לא מעוניינים לשתק.

זה מאפשר לנו במינימום סיבוכים לשחק באיזון בין שרירים כך להרים הגבות וזויות הפה. משך הפעילות של החומרים משתקי השרירים הוא כ3 – 4 חודשים אך אם מתמידים ולא נותנים לשרירים ששיתקנו להתאושש במשך 2-3 שנים השרירים נעשים אטרופיים והזמן בין ההזרות הולך וגדל.

גם זו פעולה מרפאתית לעומת חומרי המילוי שהתוצאה נצפית מידית כאן מבחינים בתוצאה בין 72 שעות לשבוע.

רוצים גם אתם לבצע מילוי קמטים? צרו קשר עוד היום עם מרפאות ד"ר וינברג מנתח פלסטי מומחה וקבעו פגישת ייעוץ!

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784