מתיחת בטן

מתיחת בטן או בשמו השני ניתוח לתיקון של בטן צנוחה, נחשב לאחד מהניתוחים הפלסטיים הפופלריים ביותר.

מהו ניתוח מתיחת בטן? ניתוח מתיחת בטן עצמו נחשב לפשוט באופן יחסי ולבעל תקופת החלמה מהירה. ברוב המקרים מטופלים רבים נאלצים לבצע ניתוח מתיחת בטן לאחר תהליך שבו הם רזו בצורה משמעותית, בעיקר לאחר לידה, דיאטה וכו'.

ישנם אנשים רבים, אשר מעוניינים לעבור ניתוח מתיחת בטן, בגלל ירידה דרסטית במשקל, הריונות ולידות, ניתוחים קיסריים שאפילו התעמלות ודיאטה אינה עוזרת למתיחה וחיזוק השרירים בבטן. למעשה בכל מקרה בו עור הבטן שלנו מדולדל וקיימים עודפי עור ושומן, מומלץ לבצע ניתוח. במידה ואנחנו שוקלים לבצע ניתוח שכזה, רצוי לפנות לייעוץ אצל מתנח פלסטי מומחה אשר יוכל לקבוע את דרגת הבטן הצנוחה ולהסביר לנו על מהלך הניתוח, שיטת ההרדמה והסיכונים השונים הכרוכים בניתוח.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

 • ניתוח מתיחת בטן מתאים בעיקר לאנשים אשר משקל גופם קבוע וסיימו את תהליך ההרזיה והחיטוב. והם מעוניינים לבצע הסרה של עודפי עור ושומן שנשארו להם באיזור הבטן.
 • כמו כן ניתוח זה יכול להתאים גם לנשים לאחר לידה, במקרים בהם נותרה בטן צנוחה. חשוב לזכור כי הניתוח נחשב לאפשרות אחרונה וחשוב למצות את כל הדרכים האחרות בטרם פנייה להליך זה.

מתיחת בטן הוא למעשה ניתוח פלסטי אשר מאפשר עיצוב וחיטוב הגוף שלנו, במידה ופעילות ספורטיבית איננה מספקת את התוצאה הרצויה ואולטימטיבית עבורנו. בטן שאינה מתוחה, גורמת למראה מבוגר. לא כל אחת יכולה להתאמן כל יום, עם מאמן צמוד, כמו שחקניות הקולנוע הידועות, היות ונשים שעובדות מחוץ לבית ומנהלות משפחה, אין להן את הזמן לכך והן מעדיפות לבצע מתיחת הבטן.

צפו בתמונות לפני אחרי וקבעו פגישת ייעוץ עם ד״ר אבי וינברג  – לא תתחרטו.

עיצוב הבטן מחדש

מטרת ניתוח מתיחת בטן היא לייצר הידוק של שרירי הבטן ומתיחת מעטפת העור והשומן הנמצאים מעליהם וזאת באמצעות הסרת העודפים של השומן והעור הקיימים.

למעשה לא מעט גורמים משפיעים על המראה של הבטן שלנו, ובניתוח מתיחת בטן אנחנו מסוגלים למעשה לעצב את הבטן מחדש.

לאחר הרזיה משמעותית, הריון ולידה ועוד (באמצעות החזרת המראה האלסטי הטבעי לבטן שלנו.

מרבית המטופלים מתארים שיפור משמעותי בתפקוד היומיומי שלהם ולכן ניתן לקבוע כי לניתוח זה יש תגובות חיוביות ושביעות הרצון מהניתוח היא גבוהה.

בעקבות כך, חלק מקופות החולים הבינו את חשיבות הניתוח הזה והן מציעות השתתפות בהוצאות הניתוח הזה לחלק מהמטופלות ועל פי פארמטרים מסויימים.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן? מהו התהליך הניתוחי?

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח מורכב שאורך בין 2 – 4 שעות.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה באמצעות רופאים מרדימים, ניתן לשלב בתהליך הניתוחי גם שאיבת שומן.

יש לציין, כי בעת ביצוע הניתוח אין חדירה לאזור המעיים אלא רק בשכבות התחתונות של העור.

קיימת סכנה של זיהום או הפרדת פצע בקרב מעשנים. היפרדות זו, בהרבה מקרים מחייבת בניתוח נוסף לתיקון הצלקת.

מתיחת בטן יכולה לשפר המון את מראה הגוף והתוצאה מחזיקה לטווח הארון ולהרבה שנים.

מה קורה לגוף לאחר מתיחת בטן?

לאחר ההחלמה מהניתוח ישנה ירידה בתחושה באזור של העור בבטן ולאחר כמה ימים, התופעה פשוט נעלמת. יש ללבוש חגורת בטן מיוחדת וצמודה המיועדת עבור אלה שעברו ניתוח מתיחת בטן.

יש להגיע לביקורת, כשבוע לאחר הניתוח ולהישמע להוראות הרופא בדבר המשך הטיפול עד להחלמה שעורכת כשלושה שבועות מיום הניתוח.

כאבים ואי נוחות אלה הן חלק מהתופעות שיכולות להתפתח לאחר הניתוח. חשוב לקום מהמיטה כמה שעות לאחר הניתוח, מה שיכול להקל רבות על ההחלמה.

טיפים והמלצות למעוניינות במתיחת בטן

 • חשוב כי מי שמעוניין לעבור את הניתוח, יבצע דיאטה לפחות כמה חודשים לפני הניתוח, כך שהניתוח יהיה קל להחלמה הרבה יותר והצלקת תהיה קטנה יותר.
 • חשוב לשמור על המראה של בטן מתוחה לאחר הניתוח. יש לאכול מזון בריא ואינו משמין, יש לבצע פעילות ספורטיבית קבועה. חשוב, לא לבצע את הניתוח במכונים אלא, אצל רופא מוכר, מוסמך וידוע.
 • חשוב להישאר עם החגורה התומכת באזור הבטן, כל זמן שהרופא יחליט, יש להישמע להוראות הרופא, בכל שלב של החלמה מהניתוח עד להחלמה הסופית.
 • יש לבצע תיאום ציפיות עם המנתח הפלסטי שלכם. ככל שתתאמו ציפיות יחד עם הרופא, כך לא תהיינה לכם אכזבות מהתוצאה של הניתוח, שבדרך כלל היא משביעת רצון, היות וישנו הבדל מהותי לפני ואחרי הניתוח.
 • שיטת הניתוח משתנה מאדם לאדם ולכן לא כדאי לקחת דוגמאות מאנשים אחרים שעברו ניתוח זה.
 • התייעצו קודם למקרה שיש צורך לבצע ניתוח משולב של מתיחת בטן ושאיבה באותו הזמן.
 • לא מומלץ לנשים שעדיין לא עברו הריונות לבצע ניתוח של מתיחת בטן, מה שיגרום שוב לבטן רפויה.

מהי מיני מתיחת בטן?

החלק העיקרי בניתוח מיני מתיחת בטן הוא שאיבת השומן אך מאחר שבעקבות השאיבה העור אינו מגיב לשינוי הנגרם בהיקפים, לאחר השאיבה מקבלים אי סדירויות ועודפי עור. במיקרים אלה שבדר״כ שרירי הבטן מתוחים ומחזיקים את איברי הבטן בחלל הבטן והטבור מספיק גבוה, ניתן לעשות כריתה אליפטית של עודפי עור והשומן בבטן התחתונה. לכן ניתוח זה מתאים לחלק קטן מהפציינטים. אמל גברים הפונים לעיצוב של הבטן המצב חמור יותר.

במיני מתיחת בטן יוצאים עם חבישה בקו התפרים בבטן תחתונה, ללא נקזים ונשארים מספר שעות בבית החולים ויכולים להשתחרר. הניתוח לא מלווה בכאבים חזקים כמו בניתוח מתיחת בטן רגיל כך שהם מגיבים לתרופות בנאליות כמו אופטלגין ואדויל. צריך לקחת בחשבון כ-10 ימי מחלה.

ראוי לציין שלאחר ההרדמה עושים הרדמה אזורית של כל קיר הבטן. הרדמה מקומית עוזרת מאוד לכאבים.

בשעות הראשונות של לאחר הניתוח אפשר לקום ולהסתובב. ובנוסף לפי מחקרים שנעשו בגרמניה, אם בשעות הראשונות לאחר הניתוח אין כאבים כל מהלך ההחלמה קל יותר.

מדוע כדאי לבצע ניתוח מתיחת בטן אצל ד"ר אבי ויינברג?

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הפלסטיים המורכבים וזו הסיבה שיש לבצע אותו אצל מיטב המנתחים הפלסטיים בארץ כמו ד"ר אבי ויינברג, אשר במשך 30 שנה כבר רכש לו שם ומוניטין. כדאי להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה על מנת לקבל פרטים חיוניים וייעוץ אישי ומקצועי בעניין.

מתיחת בטן

לפני ואחרי

  פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

  התקשר עכשיו: 1-800-651-065