מתיחת בטן

מתיחת בטן או בשמו השני ניתוח לתיקון של בטן צנוחה, נחשב לאחד מניתוחי הגוף הפופלריים ביותר.

מהו ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן עצמו נחשב לפשוט באופן יחסי ולבעל תקופת החלמה מהירה. ברוב המקרים מטופלים רבים נאלצים לבצע ניתוח מתיחת בטן לאחר תהליך שבו הם רזו בצורה משמעותית, בעיקר לאחר לידה, דיאטה וכו'. ישנם אנשים רבים, אשר מעוניינים לעבור ניתוח מתיחת בטן, בגלל ירידה דרסטית במשקל, הריונות ולידות, ניתוחים קיסריים שאפילו התעמלות ודיאטה אינה עוזרת למתיחה וחיזוק השרירים בבטן. למעשה בכל מקרה בו עור הבטן שלנו מדולדל וקיימים עודפי עור ושומן, מומלץ לבצע ניתוח. במידה ואנחנו שוקלים לבצע ניתוח שכזה, רצוי לפנות לייעוץ אצל מתנח פלסטי מומחה אשר יוכל לקבוע את דרגת הבטן הצנוחה ולהסביר לנו על מהלך הניתוח, שיטת ההרדמה והסיכונים השונים הכרוכים בניתוח.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

  • ניתוח מתיחת בטן מתאים בעיקר לאנשים אשר משקל גופם קבוע וסיימו את תהליך ההרזיה והחיטוב. והם מעוניינים לבצע הסרה של עודפי עור ושומן שנשארו להם באיזור הבטן.
  • כמו כן ניתוח זה יכול להתאים גם לנשים לאחר לידה, במקרים בהם נותרה בטן צנוחה. חשוב לזכור כי הניתוח נחשב לאפשרות אחרונה וחשוב למצות את כל הדרכים האחרות בטרם פנייה להליך זה.

מתיחת בטן הוא למעשה ניתוח פלסטי אשר מאפשר עיצוב וחיטוב הגוף שלנו, במידה ופעילות ספורטיבית איננה מספקת את התוצאה הרצויה ואולטימטיבית עבורנו. בטן שאינה מתוחה, גורמת למראה מבוגר. לא כל אחת יכולה להתאמן כל יום, עם מאמן צמוד, כמו שחקניות הקולנוע הידועות, היות ונשים שעובדות מחוץ לבית ומנהלות משפחה, אין להן את הזמן לכך והן מעדיפות לבצע מתיחת הבטן.

צפו בתמונות לפני אחרי המופיעות בתחתית העמוד וקבעו פגישת ייעוץ עם ד״ר אבי וינברג  – לא תתחרטו.

מטרת ניתוח מתיחת בטן – עיצוב הבטן מחדש

מטרת ניתוח מתיחת בטן היא לייצר הידוק של שרירי הבטן ומתיחת מעטפת העור והשומן הנמצאים מעליהם וזאת באמצעות הסרת העודפים של השומן והעור הקיימים.

למעשה לא מעט גורמים משפיעים על המראה של הבטן שלנו, ובניתוח מתיחת בטן אנחנו מסוגלים למעשה לעצב את הבטן מחדש. לאחר הרזיה משמעותית, הריון ולידה ועוד (באמצעות החזרת המראה האלסטי הטבעי לבטן שלנו. מרבית המטופלים מתארים שיפור משמעותי בתפקוד היומיומי שלהם ולכן ניתן לקבוע כי לניתוח זה יש תגובות חיוביות ושביעות הרצון מהניתוח היא גבוהה. בעקבות כך, חלק מקופות החולים הבינו את חשיבות הניתוח הזה והן מציעות השתתפות בהוצאות הניתוח הזה לחלק מהמטופלות ועל פי פארמטרים מסויימים.

ישנם 2 סוגי ניתוחים למתיחת הבטן:

1. מתיחת בטן מלאה
2. מתיחת בטן חלקית (מיני)
בניתוח החלקי בעיקר מבצעים שאיבת שומן אך מאחר ולאחר השאיבה העור אינו מגיב לשינוי הנגרם בהיקפים, מתקבלת אי סדירות ועודפי עור. הטיפול במיקרים אלה כשלרוב שרירי הבטן מתוחים ומחזיקים את האיברים בחלל הבטן וכשהטבור מספיק גבוה, כריתה אליפטית של עודפי עור ושומן בבטן תחתונה. ניתוח זה מתאים לחלק קטן מהפציינטים גברים וגם נשים. מרבית הפונים לעיצוב הבטן במצב בטני חמור יותר הדורש שאיבה, מתיחת הפציה (מעטפת השריר) של השרירים הישרים בבטן ולעיתים גם של האלכסוניים כמו כן כריתת עודפי עור ושומן והעברת הטבור למקומו החדש בקיר הבטן. לאחרונה שאיבת השומן אנו עושים בטכניקתhigh definition כדי להקנות לבטן צורה מעוצבת ושרירית.

הכנה לניתוח
נדרשות 2 פגישות ייעוץ במרפאתי לייעוץ ולקבלה רפואית והמפגש ה-3 כבר בחדר ניתוח.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן? מהו התהליך הניתוחי?

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח מורכב שאורך בין 2 – 4 שעות. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה באמצעות רופאים מרדימים, ניתן לשלב בתהליך הניתוחי גם שאיבת שומן. יש לציין, כי בעת ביצוע הניתוח אין חדירה לאזור המעיים אלא רק בשכבות התחתונות של העור. קיימת סכנה של זיהום או הפרדת פצע בקרב מעשנים. היפרדות זו, בהרבה מקרים מחייבת בניתוח נוסף לתיקון הצלקת. מתיחת בטן יכולה לשפר המון את מראה הגוף והתוצאה מחזיקה לטווח הארון ולהרבה שנים.

הליך והחלמה מניתוח מתיחת בטן

אבי וינברג מתיחת בטן מקצועית

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית נמשך כ-3 שעות ומתקיים בו כל מה שהוסבר.
בניתוח החלקי – יוצאים עם חבישה בקו התפרים בבטן תחתונה על הבטן חגורת בטן, ללא נקזים. נשארים בבית החולים למשך מספר שעות ומשתחררים. ניתוח זה מלווה בכאבים סבירים המגיבים לתרופות משככות רגילות כגון אופטלגין ואדויל. ההחלמה ממנו כ-10 ימי מחלה.
ניתוח מתחית בטן מלא – יוצאים מהניתוח עם חבישה בקו התפרים בבטן תחתונה וסביב הטבור וכן נקז וקטטר למתן שתן ועל הרגליים משאבות המזרימות את הדם למניעת תסחיפים ריאתיים, סבוך קשה אך נדיר אם נוקטים בכל אמצעי הזהירות. נשארים לילה בבית החולים ובבוקר מוציאים את הנקז והקטטר, והמנותח קם נע ומסתובב.

חשוב לנוע בשני הניתוחים. יש לציין שבעת ההרדמה מתבצעת הרדמה אזורית של כל קיר הבטן המסייעת לכאבים החזקים בשעות הראשונות להפחית בעוצמתם מה שמאפשר לקום ולהסתובב. ולפי עבודות שנעשו בגרמניה, כשאין כאבים בשעות הראשונות שלאחר הניתוח כל מהלך ההחלמה קל יותר.

מה קורה לגוף לאחר ההחלמה ניתוח מתיחת בטן?

לאחר ההחלמה מהניתוח ישנה ירידה בתחושה באזור של העור בבטן ולאחר כמה ימים, התופעה פשוט נעלמת. יש ללבוש חגורת בטן מיוחדת וצמודה המיועדת עבור אלה שעברו ניתוח מתיחת בטן. יש להגיע לביקורת, כשבוע לאחר הניתוח ולהישמע להוראות הרופא בדבר המשך הטיפול עד להחלמה שעורכת כשלושה שבועות מיום הניתוח. כאבים ואי נוחות אלה הן חלק מהתופעות שיכולות להתפתח לאחר הניתוח. חשוב לקום מהמיטה כמה שעות לאחר הניתוח, מה שיכול להקל רבות על ההחלמה.

סיבוכים אפשריים לאחר ניתוח מתיחת בטן

כמו לכל הניתוחים גם לניתוח זה עלולים להיות סיבוכים: 3 הסיבוכים שיכולים להופיע אחר כל ניתוח

  • דימום- אמנם נדיר מאוד בפרומילים בודדים אין הכוונה לסימנים כחולים אלא דימום המצריך על חזרה לחדר ניתוח ולעצור את הכלי או הכלים המדממים.
  • זיהום – ב1% מהמנותחים מופיעות הפרשות לאורך קווי התפרים. הטיפול מקומי. יתכן גם שבאזורי ההפרשה שהצלקת תתרחב ויהיה צורך לתקנה בהמשך.
  • צלקת שאינה יפה – הצלקת תלויה בגורמים רבים כיצד מתבצעים החיתוך והתפירה, צבע העור ( בעור כהה קורה שהצלקות אינן יפות), גנטיקה, גיל צעיר מיקום בגוף וכו׳.

סיבוכים ספציפיים יותר הם אי שביעות רצון אסתטית המופיע באופן נדיר שכן מדובר בניתוח שלמרות ההחלמה המורכבת והצלקות שביעות הרצון לרוב טובה, שכן מדובר בניתוח אסתטי ופונקציונלי. סיבוך נוסף הוא כאמור תסחיפים ריאתיים הנמנעים באמצעות נקיטת כל כללי הזהירות.
חשוב מאוד למעשנים לחדול מעישון כחודש לפני הניתוח. הסיבוכים במקרה של עישון קשים ביותר כגון נמק עורי ונמק שומני.

מהי מיני מתיחת בטן?

החלק העיקרי בניתוח מיני מתיחת בטן הוא שאיבת השומן אך מאחר שבעקבות השאיבה העור אינו מגיב לשינוי הנגרם בהיקפים, לאחר השאיבה מקבלים אי סדירויות ועודפי עור. במיקרים אלה שבדר״כ שרירי הבטן מתוחים ומחזיקים את איברי הבטן בחלל הבטן והטבור מספיק גבוה, ניתן לעשות כריתה אליפטית של עודפי עור והשומן בבטן התחתונה. לכן ניתוח זה מתאים לחלק קטן מהפציינטים. אמל גברים הפונים לעיצוב של הבטן המצב חמור יותר.

במיני מתיחת בטן יוצאים עם חבישה בקו התפרים בבטן תחתונה, ללא נקזים ונשארים מספר שעות בבית החולים ויכולים להשתחרר. הניתוח לא מלווה בכאבים חזקים כמו בניתוח מתיחת בטן רגיל כך שהם מגיבים לתרופות בנאליות כמו אופטלגין ואדויל. צריך לקחת בחשבון כ-10 ימי מחלה.

ראוי לציין שלאחר ההרדמה עושים הרדמה אזורית של כל קיר הבטן. הרדמה מקומית עוזרת מאוד לכאבים.

בשעות הראשונות של לאחר הניתוח אפשר לקום ולהסתובב. ובנוסף לפי מחקרים שנעשו בגרמניה, אם בשעות הראשונות לאחר הניתוח אין כאבים כל מהלך ההחלמה קל יותר.

מדוע כדאי לבצע ניתוח מתיחת בטן אצל ד"ר אבי ויינברג?

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הפלסטיים המורכבים וזו הסיבה שיש לבצע אותו אצל מיטב המנתחים הפלסטיים בארץ כמו ד"ר אבי ויינברג, אשר במשך 30 שנה כבר רכש לו שם ומוניטין. כדאי להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה על מנת לקבל פרטים חיוניים וייעוץ אישי ומקצועי בעניין.

מתיחת בטן - שאלות נפוצות

לא כל אחד הוא מועמד טוב לניתוח מסוג זה. הדבר נקבע על פי מצב פיזי ובריאותי, כמו כן הניתוח נועד לאנשים שכבר ניסו להיפטר מעודפי העור ע"י אימונים.

זהו ניתוח אשר דורש חתך ארוך יחסית, אשר ישאיר צלקת גדולה. על מנת לצמצם את ראות הצלקת, מנתח פלסטי יבצע את החיתוך בקפל התחתון של הבטן, המידה והמנתח מאומן מאוד, הצלקת תהי חלשה מאוד מראה.

אם עודפי העור שלך מרוכזים מתחת לאזור הפופיק, תוכל לעבור ניתוח מתיחת בטן חלקי. בניתוח זה מבוצע חתך קטן יותר וכן זמן ההחלמה מהיר יותר.

עישון, לרוב מעריך את זמן ההחלמה מהניתוח ועלול להביא לסיבוכים במהלך ניתוח מתיחת הבטן. ההמלצה של מנתחים פלסטיים היא להפסיק לעשן כשבועיים לפני הניתוח ומהלך תהליך ההחלמה כמובן. הפסקת עישון תמידית תהיה הטובה ביותר מסיבות רבות.

כן. לפעמים המנתח ימליץ על שילוב מתיחת הבטן עם שאיבת שומן לקבלת תוצאה אפקטיבית יותר. בדרך כלל הניתוחים מבוצעים בו זמנית. חשוב להתייעץ עם המנתח הפלסטי לגבי אפשרות זו ולקבל החלטה ביחד.

תוצאות מתיחת בטן יכולות להחזיק מעמד זמן רב מאוד, במידה ואוכלים נכון ונשארים אקטיביים. אכילת יתר תביא לעליה במשקל ומתיחה מחודשת של העור.

כל גוף מיוחד במינו במצבו הבריאותי ומאפייניו הפיזיים, לכן גם מגיב שונה. מנתח פלסטי טוב יתייחס לכל מקרה אינדיבידואלי ויתאים לכל גוף ניתוח המתאים לו. בנוסף, ניתוח מתיחת בטן נראה שונה מאדם לאדם, לכן אל תצפו לתוצאות זהות לאלו של אנשים אחרים שעברו את הניתוח. בנוסף, שיטת הניתוח משתנה מאדם לאדם ולכן לא כדאי לקחת דוגמאות מאנשים אחרים שעברו ניתוח זה.

חשוב כי מי שמעוניין לעבור את הניתוח, יבצע דיאטה לפחות כמה חודשים לפני הניתוח, כך שהניתוח יהיה קל להחלמה הרבה יותר והצלקת תהיה קטנה יותר. מעבר לכך, חשוב לשמור על המראה של בטן מתוחה לאחר הניתוח. יש לאכול מזון בריא ואינו משמין, יש לבצע פעילות ספורטיבית קבועה. חשוב, לא לבצע את הניתוח במכונים אלא, אצל רופא מוכר, מוסמך וידוע.

חשוב להישאר עם החגורה התומכת באזור הבטן, כל זמן שהרופא יחליט, יש להישמע להוראות הרופא, בכל שלב של החלמה מהניתוח עד להחלמה הסופית.

לא מומלץ לנשים שעדיין לא עברו הריונות לבצע ניתוח של מתיחת בטן, מה שיגרום שוב לבטן רפויה.

מתיחת בטן

לפני ואחרי

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784