הוצאת שתלים

הוצאת שתלים

מה זה הוצאת שתלים ?

הוצאת שתלים היא ניתוח חזה בה מוצאים את שתלי הסיליקון יחד עם ה״קופסית״ המקיפה אותם.

באילו מקרים יש לבצע את ההליך?

נשים עשויות לשקול ניתוח הוצאת שתלים מסיבות שונות, ואלו שתי העיקריות שבהן :

דאגות בריאותיות או סיבוכים

חלק מהנשים חוות בעיות בריאות הקשורות לשתלי הסיליקון שלהן, כגון כאבים בחזה, לחץ או אי נוחות. בנוסף, סיבוכים עם שתלים, כגון קרע, דליפה, תזוזה או אסימטריה, עלולים להוביל לאי שביעות רצון מהמראה או התחושה של השדיים. עד לפני כמה שנים שתלי הסיליקון המחוספסים היו מתאימים לכל החיים והפציינטיות אף קבלו תעודת אחריות מהחברות היצרניות. אך אז ה FDA פרסם שאחרי 10 שנים אובחנו מקרים של ALCL משמע לימפומה של השד. מדובר על מקרה נדיר מאוד אך לאור המקרים שנצפו ניתנה המלצה לביצוע מעקב והתייעצות עם המנתח בכדי לבדוק את תקינותם ובטיחותם.
נשים עשויות לבחור להסיר שתלים כדי לטפל בבעיות אלו ולשחזר את מראה השד הטבעי שלהן או לבחור בהליכים שונים של שחזור, כגון הרמת חזה או אפילו החלפת שתלים.

רצון למראה טבעי או שינוי אורח חיים

עם הזמן, העדפות אישיות ושינויים באורח החיים עשויים להוביל נשים לשקול מחדש את הנחיצות בניתוח החזה שעברו. חלק מהנשים ירצו לחזור לצורת גופם או לגודלם הטבעיים, במיוחד אם ביצעו את הניתוח החזה מסיבות אסתטיות, אך כעת מעדיפים מראה טבעי יותר. שינויים באורח החיים, כמו אימוץ אורח חיים פעיל יותר או שינויים בקריירה או בהעדפות אישיות, יכולים גם הם לעורר את ההחלטה להסיר שתלים.

איך נראה ההליך והניתוח?

במהלך הניתוח מוצאים את שתלי הסיליקון יחד עם ה״קופסית״ המקיפה אותם. את השתל זורקים או מחזירים למנותחת את הקופסית שולחים לבדיקה היסטולוגית.
במהלך הניתוח של הוצאת השתלים בלבד משלב המנתח הפלסטי המומחה פעולה של הרמה פנימית ולמי שלא עברה הגדלה עם שתלים גדולים מידי מקבלים תוצאה סבירה.
חשוב לדעת:
גם אם נוציא את השתל תקופה קצרה לאחר ההגדלה בה הוכנסו השתלים השד לא יחזור למצבו לפני הניתוח.(הוא יהיה ריק ונפול יותר. הלחץ של השתל על הרקמות סביב כמו הצלעות הנעשות שטוחות יותר).
במרבית המקרים כדי להגיע לצורת שד סבירה יש צורך לשלב הרמת חזה עם או ללא השתלת שומן .

    פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

    התקשר עכשיו: 077-9966784